Níže Vám Přinášíme rozhovor s trenéry mužů, kteří hodnotí průběh podzimní části sezóny a také prozradí plán zimní přípravy.

Zhodnocení průběhu podzimní části sezóny

S podzimní částí vzhledem k umístění a získaným bodům můžeme být spokojení. V úvodu sezóny jsme možná působili trochu rozpačitě a trochu se hledali, pak se ale ustálila základní jedenáctka a výkony šly zápas od zápasu nahoru. I díky bezvadné partě, která se tady utvořila, jsme tak nakonec dosáhli výborného umístění a myslíme, že i předvedená hra musela naše fanoušky těšit. V některých zápasech nás však trochu srážela efektivita, takže ten bodový zisk mohl být ještě o něco vyšší. Kdybychom měli týmu něco vytknout, tak by to byla obranná činnost mužstva jako celku a útočné standartní situace, ze kterých jsme dokázali vstřelit jen dvě branky. Obecně ale podzim hodnotíme velmi pozitivně.

Nejhorší a nejlepší zápas podzimu

Z našeho pohledu se jedná o zápasy ve Hnojníku a doma s Petrovicemi, které dělily pouhý týden.
Zápas ve Hnojníku ovlivnila malá účast a určitá laxnost v přístupu jak k tréninku, tak i k samotnému utkání, kdy jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám. Výkon nebyl vůbec dobrý, ale paradoxně i přes to jsme dokázali zvítězit. Kluci to však vzali za správný konec a k zápasu s Petrovicemi přistoupili příkladně, ukázali charakter a předvedli výborný výkon, za což jim náleží pochvala.

 

O nejlepší obraně soutěže a dosavadní neporazitelnosti

V prvních kolech jsme hledali složení obranné čtyřky. Třeba takový Pietrasz začínal v útoku a Kux jako typický útočník hrál na stoperu. Nakonec jsme je prohodili a na beka stáhli ještě Rychtaříka. Tento krok se ukázal jako správný, kluci se víc a víc sehrávali a posledních 5 kol dokonce nedostali ani branku. Třešničkou pak je, že jsme během podzimu nepoznali hořkost porážky.

 

O mladém kádru

Vstup do soutěže s nejmladším kádrem byl poznat. Přišla spousta mladých kluků, kteří s dospělým fotbalem neměli žádné zkušenosti. Zpočátku působili zbrkle a nerozvážně, ale v tomhle ohledu je velký přínos Honza Janovský, o kterého se mladí můžou v zápase i na tréninku opřít. Před sezónou však bylo našim cílem stavět na mladých hráčích, v ideálním případě odchovancích doplněných o pár zkušených hráčů. To se nám povedlo, přišli mladí odchovanci z Karviné, vrátil se Janovský. Nakonec se vytvořila dobrá parta, která táhne za jeden provaz, což se pak odráží na atmosféře v kabině i na hřišti.

 

O práci s mladými hráči a zapracovávání odchovanců do kádru

S mladými tady počítáme. Víme, že nás s nimi čeká spousta práce, ale vidíme v nich velký potenciál. Tréninky jsou vesměs nastaveny na jejich rozvoj a zatím se nám to vyplácí.  Jsme si vědomi, že starší hráči jednou skončí a my je chceme mít kým nahradit. Už s námi dokonce trénují dva dorostenci Mrázek s Urbaníkem oba shodně ročník 2004.

 

O plánech zimní přípravy

Prvních 14 dní bude zaměřeno na fyzickou přípravu, která vyvrcholí soustředěním v Kunčicích pod Ondřejníkem, kam by měl odjet prakticky celý tým. Pak už se budeme zaměřovat na herní složky a odehrajeme i několik přípravných utkání doma na umělé trávě.

 

O případných posilách a změnách v kádru

Jednáme o jedné posile do útoku, od které si slibujeme zvýšení efektivity. Odchody žádné neplánujeme.

 

O cílech do druhé části sezóny

Cíl je jednoduchý. Nahrát co nejvíce bodů a bavit sebe i fanoušky našim fotbalem. Udržet nastavenou laťku nebo ji ještě posunout a dále zapracovávat mladé hráče do kádru.

 

Vzkaz fanouškům

Našim fanouškům přejeme hlavně pevné zdraví, které je v této době nejdůležitější. Budeme rádi, když se na jaře společně potkáme na našem stadionu a my jim budeme moct předvádět výkony, po kterých budou spokojeně odcházet domů. Taky jim přejeme příjemné prožití blížících se Vánočních svátků a Nového roku.

 

Trenéři mužů Jaromír Bebenek a Zdeněk Menoušek