Hornosušské béčko se v nedělním dopoledni na umělé trávě Sportovního areálu František představilo poprvé v letošním roce v mistrovském utkání svým fanouškům. Díky kvalitní zimní přípravě se dalo očekávat zajímavé utkání.

Opatrný první poločas

Sušané nastoupili do utkání s omlazenou sestavou, níž chyběl zraněný snajpr Orlický, jehož zastoupil na hrotu mladý Kulich, který v prvním poločase po chybné rozehrávce hostující obrany nevyužil obrovské šance a ztroskotal na výborném Valčíkovi v brance Lokomotivy. Na druhé straně se blýskl skvělým zákrokem domácí gólman Volf, který nebezpečnou střelu hostů vytěsnil na roh. Ve 27. minutě se hosté po nedůrazu v domácí obraně ujali vedení, Volfa z pěti metrů prostřelil Heinisch. Trenér domácích Tomáš Konesz zhodnotil první poločas: „nebylo to ono, hráči mi připadali mdlí, chyběl mi větší pohyb. Přitom hráči jsou fyzicky dobře připraveni.“

Druhý poločas přinesl zlepšení a góly na obou stranách

 „V poločase jsme provedli změny v sestavě i na poslech a přineslo to oživení.“ hodnotil trenér Konesz. Hra nebyla špatná, góly však střílel soupeř z Louk. V 60. a 71. minutě se trefil Bélai. Sušané korigovali v 74. minutě z pokutového kopu, kdy se trefil střeďák Kvapil. Na okresní úroveň kvalitní utkání, do něhož svým výkonem zapadlo i trio rozhodčích, tak skončilo vítězstvím Lokomotivy Louky 1:3, za kterou nastoupil odchovanec Horní Suché a syn hornosušské legendy Vilém Ryba ml.

„Výsledek je pro nás trochu zklamáním, ale neděláme z něj závěry. V tréninku vidíme, jak se naši hráči herně i takticky zlepšují. Věřím, že poctivá práce hráčů bude odměněna i dobrými výsledky.“ dodal trenér Konesz.

SK Horní Suchá „B“ – Lokomotiva Louky 1:3 (0:1)

Sestava: Volf – S. Szelong, Jonszta, Rohel, Míček – Galík (46. D. Sobek), Kolder (46. Drábek), Tyrlik (Spáčil) – Kulich, Vrbacký. Trenéři M. Szelong a Konesz

Branky:  74. Kvapil Jiří (pen.) – 27. Heinisch Radek, 60. Bélai Kristofer, 71. Bélai Kristofer

Rozhodčí: Bolec Jakub – Mbaye Issa, Knispel Jáchym František. Delegát: Lukašík Petr.