Sezóna 2022/23 je u konce a tak nastal čas bilancování. Po téměř 30 letech založil náš klub B tým mužů a ten má za sebou svou první sezónu v okresním přeboru Karvinska, ve kterém zastával více než důstojnou roli. Nově vzniklé béčko bylo pro náš klub velkým zpestřením. Spousta diváků si v nedělním dopoledni mohla užívat atraktivní fotbal se spoustou branek, o čemž svědčí i divoké konečné skóre 60:52 a 5. místo v tabulce. Osvědčená dvojice trenérů Marek Szelong a Tomáš Konesz hodnotní průběh celé sezóny a už vyhlíží další ročník…

Zhodnocení průběhu sezóny

Byla to naše první sezóna a myslím, že se nám povedla. Skončili jsme na pěkném pátém, získali jsme 33 bodů a vstřelili avšak taky inkasovali spoustu branek. Mohli jsme mít klidně o 10 bodů více, ale i tak převládá spokojenost. Tvořil se nový tým, sice jsme pár kluků znali ještě z mládežnických kategorií, kdy jsme s Markem trénovali žáky nebo dorost, ale většina byla pro nás neznámá. Moc nás těšila tréninková morálka, hlavně na podzim, kdy nás chodilo téměř 16 na každý trénink. Na jaře už to bylo kvůli pracovní vytíženosti trošku horší, ale i tak patři klukům za tohle díky.

Nejlepší, nejhorší zápas

Začnu tím nejhorším zápasem a to je jasně zápas proti FK Těrlicko kde jsme prohráli 3:2.. Tam to nebylo vůbec ono, hádali jsme se tam mezi sebou a hráli katastrofálně.. Další nepovedený zápas byla Dolní Lutyně…A nejlepší? Pěkné byly oba zápasy proti Těrlicku 2022, a povedly se i poslední 2 zápasy na Gascontrolu Havířov a Doubravě.

Plán letní přípravy

Začneme ve čtvrtek 27.července, budeme se připravovat 2x týdně. Soustředění plánujeme až na zimní přípravu.

Složení kádru na novou sezónu

Kádr by měl zůstat pohromadě, uvidíme, zda bude pokračovat Patrik Jonszta, skončil Zbyněk Kaštelán. Z dorostu k nám přijdou Marek Zágora, Dominik Drábek, Denis Zelinka. Z A mužstva už s námi bude nastálo Filip Kulich. Jsme domluveni, že s námi začne přípravu zkušený Petr Čermák a jednáme ještě o jedné posile. Samozřejmě musíme respektovat, pokud si trenéři vytáhnou hráče do A mužstva.

Výhled do další sezóny, cíle

Chceme hrát co nejlepší fotbal a ještě vylepšit letošní umístění. Marek i já chceme ještě jednou všem poděkovat za předešlou sezonu a už se těšíme na další snad bude minimálně stejně povedená jako ta letošní.

Trenér B-týmu Tomáš Konesz