Na nový soutěžní ročník Moravskoslezské 1. A třídy skupiny B se připravují fotbalisté Sportovního klubu Horní Suchá. A tým Horní Suché prošel v průběhu letní přestávky k obměně, kdy skončili trenéři Jaromír Bebenek a Zdeněk Menoušek, které nahradil Ondrej Hančin se svým otcem Ondrejem st. Změn doznal také kádr našeho Áčka. Z role hráčů se do role trenérů mládeže přesunuly opory Honza Janovský a Roman Kubját, brankář Herdzina přerušil svou kariéru, aby se mohl naplno věnovat podnikání.
O představení nového realizačního týmu, budování kádru, průběhu letní přípravy a cílů pro nadcházející sezónu jsme vyzpovídali hlavního trenéra Ondreje Hančina ml.

Trenére, zasvěcení fanoušci Tě mohli znát z dresu Stonavy, ve které jsi působil, můžeš nám představit svou hráčskou a trenérskou kariéru?
Jsem odchovanec Staré Bělé, v 8 letech si mne vybral Baník Ostrava, kde jsem působil až do mužské kategorie, kde jsem kopal třetí ligu. Poté následovali Dětmarovice, MFK Havířov, Stonava a dohrával jsem v Brušperku. Trénovat jsem začal v Ostravě Jih, když jsem ještě aktivně hrál za Stonavu, táta se mne zeptal, jestli to nechci dělat s ním, už tam působil a skončil mu dlouholetý parťák. Hned jsem šel do toho, jelikož mne to vždy strašně lákalo. Tak jsme spolu vedli dva roky starší žáky a poměrně úspěšně. Poté přišla nabídka z Brušperku dělat šéftrenéra mládeže, která se nedala odmítnout a přestoupil jsem tam i jako hráč. Po půl roce vznikla díra u dorostu, kde skončil trenér, okamžitě jsem do toho šel, jelikož jsem cítil, že mé místo je spíš na hřišti. Po půl roce, kdy jsme bez jediné porážky vedli soutěž s dorostem, přišla nabídka trénovat muže, kde jsem pořád i hrál. Vzal jsem si nějaký čas na rozmyšlenou, jelikož to znamenalo že skončím s hraním, protože neuznávám hrající trenéry a taky jsem nechtěl opustit dorostence, kde jsme měli neskutečnou partu. Nabídku jsem nakonec přijal. V mých 30 letech to byla velká výzva a ukončil jsem tak svou hráčskou kariéru. Půl roku jsem tedy vedl jak dorost tak i muže. S dorostem jsme nakonec tu soutěž přejeli celou bez jediné porážky a s muži jsme postoupili do krajského přeboru, kde působí doteď a já po 6 letech v březnu tohoto roku po neuspokojivých výsledcích skončil.

Jak se zrodilo Tvé angažmá v Horní Suché?
Úplně jednoduše, zavolal předseda Marini s nabídkou, já se párkrát dorazil na konci minulé sezóny podívat na utkání mužů a dorostenců. Spoustu lidí okolo tady znám, hlavně Iva Kisela s Honzou Janovským, se kterými nás pojí dlouholeté přátelství, kdy se známe již z dob v Baníku, děláme spolu v zaměstnání a taky i díky nim jsem tady 😊

Můžeš nám představit, jak vypadá nové složení realizačního týmu?
Já, asistent můj otec, dlouholetý vedoucí týmu Zimič a kondiční trenér Sob.

Jak jsi spokojen s průběhem přípravy a jaké je podoba našeho kádru?
Jsem spokojen. Kluci pracovali velmi dobře, chodilo nás hodně, za což jsem velice rád a klukům patří velký dík. Chceme hrát určitým stylem, doufám že si to bude sedat trénink od tréninku více a více, kluci si to vezmou za své a budeme se fotbalem hlavně bavit jak my, tak fanoušci. V kádru skončil Janovský, pro nás obrovský zásah co se kvality a zkušeností týká, Kubját odchovanec a srdcař, Herdzina přerušil a Kisel, který naskočil po několika letech do pár utkání na jaře. Rád bych ho přivítal i teď, bohužel zatím marně. Co se týká příchodů tak k nám dorazil Krajčo z Heřmanic, který se jeví velice slušně a měl by být hráčem základní sestavy. Vytáhli jsme si dorostence Witosze a ten je pro naši hru nesmírně platný, velký potenciál v 17 letech, hodně si od něj slibujeme. Snad zůstane i nadále tak pracovitý a pokorný jako dosud. Povedlo se nám přivést zkušeného Pelána, který měl zastoupit Honzu Janovského, bohužel ze zdravotních důvodů nám bude schopen pomoci asi až v zimě. Doufám taky, že nám pomůže i veterán Štengel. Jinak se nám vrátili marodi Nový, Rychtařík, Kotula a Michailidis. Bohužel se moc nedaří, aby to bylo 100%, Michailidis si zranění obnovil a těžko říci kdy bude znova k dispozici, Kotula do toho vlítl velice dobře, ale pořád se mu něco ozývá, sval, kotník atd., Rychtařík se začíná pomalu zapojovat, za to jsem rád, ale nejblíže k sestavě má Nový, který maká naplno bez omezení a snad nám hodně pomůže. Doufám, že se budou s námi zapojovat i dorostenci, kteří jsou velice šikovní a taky kluci z našeho Béčka. Tímto bych chtěl tady všem hráčům popřát hlavně pevné zdraví, ať se nám ty zranění konečně vyhýbají.

Jaké máte cíle a ambice pro podzimní část sezóny?
Cíl jsme si určili v kabině, nebudu ho prozrazovat, jelikož pak se to vesměs nepovede, mluvím z vlastní zkušenosti. Důležité je, že ho máme nastavený, tak uvidíme.

V sobotu nás v prvním utkání sezóny čeká derby s Baníkem Albrechtice, na co by se měli naši fanoušci těšit?
Já doufám, že na kvalitní a ofenzivní fotbal s dobrým výsledkem pro nás 😀

Děkujeme, ať se daří trenére.