Do druhého ročníku svého fungování vstupuje po mnoha letech znovuobnovené Béčko fotbalistů Sportovního klubu Horní Suchá. Po loňském pátém místě v konečné tabulce okresního přeboru Karvinska se tým pod vedením stabilního trenérského dua Szelong – Konesz chce v letošním soutěžním ročníku okresního přeboru nalákat své fanoušky a diváky na zajímavý ofenzivní fotbal, dávat šanci mladým a čeřit vody na špici tabulky.

O přípravě B týmu na novou sezónu jsme si popovídali s trenéry Tomášem Koneszem a Markem Szelongem.

Jak jste spokojeni s průběhem přípravy a jaké je podoba kádru našeho B mužstva?

Příprava nám vyšla velmi dobře. Rádi bychom, aby se nám dařilo i v mistrovských utkáních. Start do soutěže je vždy důležitý, pro pohodu a sebevědomí mužstva a spokojenost fanoušků. Podařilo se nám doplnit mančaft o mladé kluky z dorostu, a taky o zkušené kluky, kteří to budou korigovat. V mužstvu máme také hráče střední generace. Všichni kluci z béčka mají vztah k Horní Suché, a to je zásadní. Pro Suchou budou makat a dřít, záleží jim na jejich klubu, mají ho rádi, stejně jako my trenéři. Byly i nějaké odchody, ale mančaft je zdravě okysličený a věříme, že bude fungovat. V přípravě jsme vyhráli turnaj v Doubravě, který se konal u příležitosti 90. let založení místního klubu, kterému bychom takhle na dálku chtěli ještě jednou pogratulovat a popřát minimálně stejně úspěšnou další devadesátku. V generálce jsme porazili Slovan Havířov, takže přípravu hodnotíme jako podařenou.

 Jaké máte cíle a ambice pro podzimní část sezóny?

Ambice musíte mít vždycky nejvyšší, to je hnací motor k úspěchu. Do sezóny ale samozřejmě vstupujeme s pokorou a respektem k soupeřům, ovšem dostatečně sebevědomí. Chtěli bychom vylepšit loňské páté místo. Loňská sezóna byla seznamovací, nyní už víme, co od hráčů máme očekávat a oni vědí co po nich chceme my. Očekáváme, že letošní soutěž bude kvalitnější než loni, bude 14 účastníků, silné Louky, Slovan Havířov či tradičně Slavoj Petřvald a další. Máme v mančaftu šikovné kluky, kteří když budou makat, můžou být velmi zajímaví i pro Áčko. Chceme hrát na špici tabulky, přilákat naše fanoušky na kvalitní ofenzivní fotbal plný gólů, tak aby na naše domácí zápasy v neděli v 10:45 chodili častěji než do kostela 😊

V sobotu nás v prvním utkání sezóny derby s Gascontrol Havířov, poté hraje Áčko, které čeká také ostře sledované derby s Baníkem Albrechtice, na co by se měli naši fanoušci těšit?

Myslím, že fanoušci dostanou v sobotu v našem domácím Sportovním areálu František opravdu nálož kvalitního fotbalu. Věříme, že si jich na stadion najde cestu opravdu hodně. Vyjmečně hrajeme Áčku předzápas v sobotu s Gascontrolem, pak přijedou Albrechtice. Těšíme se na to! Chceme do sezóny vstoupit vítězně a pak si užít sledování derby s Albrechticemi, které mají omlazený kádr a hrají zajímavý fotbal. V pátek si uděláme „tiskovku“ v naší restauraci Na Kopečku, a věříme, že v sobotu nám přijdou všichni štamgasti fandit na „Francek“.

Děkujeme, ať se daří trenéři.