B-tým Horní Suché najel na vítěznou vlnu a zvládl i druhé venkovní utkání v řadě, když zvítězil na půdě Dolní Lutyně vysoko 1:6. Převahu v gól přetavili už v osmé minutě, kdy se po pohledné kombinaci Drábka s Orlickým ocitl sám před brankářem právě Orlický, který v situaci zachoval chladnou hlavu a poslal Sušany do vedení. Hned za čtyři minuty zahrávali Sušani roh a ve vápně se nejlépe zorientoval stoper Čermák a navýšil vedení na 0:2. Chyby v bránění rohu se ve 30. minutě dopustili i naši hráči, když špatně pokrytý Bednář k radosti domácích fanoušků snížil na 1:2. Následně se Dolní Lutyně dostávala více do hry, nebezpečné příležitosti si ovšem nevytvořila. A tak znovu udeřili opět naši hráči těsně před koncem půle a opět po rohovém kopu. Na správném místě stál Čermák a uzavřel poločasové skóre na 1:3.

Trenér Koneszbyl s výkonem týmu v závěru poločasu evidentně nespokojený a svým svěřencům to dal v kabině pořádně najevo. Ti se nahecovali a na soupeře znovu vlétli. Práci jim ulehčil hned v 49. minutě brankář Noworyta, který uviděl červenou kartu za hru rukou mimo pokutové území.  Od této chvíle to byla hra pouze na jednu branku. Domácím se podařilo tlaku odolávat jen čtvrthodinu. Poté se postupně prosadili Tyrlík, Čermák, který tak zkompletoval hattrick, a v samotném závěru uzavřel na 1:6 Galík. Domácí mohli být za tenhle výsledek ještě rádi, Horní Suchá totiž v průběhu druhého poločasu pár dalších vyložených šancí neproměnila. 

Zápas hodnotí trenér Konesz: “ „Zápas jsme měli pod kontrolou i když jsme si nechali v prvním poločase vstřelit zbytečný gól. V poločase jsem musel hodně zvýšit hlas, protože jsme si mysleli, že půjde vše samo. Druhý poločas už byla hra na jednu bránu, i když jsme zase neproměnili tutovky. Ale jinak spokojenost.“

TJ Sokol Dolní Lutyně – SK Horní Suchá „B“ 1:6 (1:3)

Sestava: Zagóra – Čermák, Szelong P., Kolder (c) (45. Rybár) –  Galík J. (77. Kurečaj), Szelong S., Tyrlik, Miček (64. Křístek), Kulich (64. Mironidis) – Drábek (45. Galík Š.), Orlický

Branky:  30. Bednář – 8. Orlický, 12., 44. a 77. Čermák, 69. Tyrlik, 89. Galík Š.

ČK: Noworyta

Rozhodčí: Vališ – Jurek, Absolon (N)