Fotbalisté Sportovního klubu Horní Suchá zahájili ve čtvrtek 11. ledna 2024 přípravu před jarními boji v 1.A třídě.

O plánech přípravy, složení kádru a ambicích průběžně desátého celku moravskoslezské 1.A třídy jsme vyzpovídali trenéra Ondreje Hančina ml.

Ondro, vítáme Tě v novém roce 2024. Jak sis osobně užil období fotbalového volna?

Ahoj, děkuji moc. Snažil jsem se trávit co nejvíce času s rodinou, jelikož přes sezónu toho času bohužel moc není a za to jim patří veliké dík, že mám od nich plnou podporu. Chtěl jsem si co nejvíce vyčistit hlavu a nabrat sílu do jarní části, která určitě nebude jednoduchá. Taky jsem samozřejmě nelenil a telefon byl v plném nasazení každý den, kdy jsem oslovoval potenciální nové tváře pro náš klub.

Co čeká Áčko v zimní přípravě?

Tak určitě to bude pro kluky náročné, trénovat budeme třikrát týdně na naší umělé trávě, plus máme nachystána různá zpestření jako např. trampolíny, spinning, saunu atd. Domluvené taky máme čtyřdenní soustředění v Kunčicích pod Ondřejníkem a v neposlední řadě sedm přípravných utkaní. Času bude dost zapracovat jak na kondici, tak na nejrůznějších herních věcech, které budeme chtít přenést do naší hry.

Proběhly nějaké změny v kádru, případně jsou nějaké v plánu?

Zatím není nic podepsáno, určitě na tom pracujeme a chtěli bychom kádr zkvalitnit, bohužel to není úplně jednoduché, jelikož ve spoustě klubech bojují s nedostatkem hráčů, proto se těžko nové kluky přivádí. Ale na prvním tréninku jsme přece jen měli dvě nové tváře a uvidí se, jak to s nimi bude dále, záleží nám hlavně na tom, aby byli obě strany spokojené. Nehledáme jen dobré fotbalisty ale taky charakterově dobré kluky, ať zapadnou do naší si myslím slušné party. Za co jsem nejvíce rád je, že zase začíná přípravu a pomalu se zapojuje po dlouhodobém zranění Filip Kux, s kterým počítáme po vzájemné dohodě do brány a jeví se velice slušně, to by mohla být vlastně velice dobrá posila pro jarní část soutěže.

Na co se v přípravě zaměříte, jakým fotbalem by jste se v jarní části chtěli prezentovat?

Věřím, že se kluci přeci jen více ztotožní se stylem, kterým bychom chtěli hrát, že tomu začnou věřit na 100% a budou to plnit, jelikož jsem přesvědčen že tahle cesta je správná. K tomu ale budeme potřebovat velice kvalitní fyzičku a tu musíme nabrat právě v tomto období. Myslím si, jak už jsem říkal, že času bude na to dost, kvalitně potrénovat a zapracovat na naších nedostatcích, kterých je spousta, přece jen už jsme se za ten půl rok lépe poznali, víme co od sebe čekat a kde nás nejvíce tlačí bota. Bohužel se nám podzim úplně nepovedl podle našich představ, proto se musíme co nejrychleji odrazit od těch spodních míst a dostat se do klidnějších vod, abychom mohli naším fanouškům udělat přeci jen větší radost a to hlavně v domácím prostředí, kde jsme toho zatím moc nepředvedli. Děkuji za podporu a doufám že Vám přineseme lepší zážitky než doposud.