Fotbalisté B-týmu Sportovního klubu Horní Suchá zahájili v úterý 16. ledna 2024 přípravu před jarními boji v okresním přeboru Karvinska. V průběhu podzimní části soutěže našeho B-týmu měly výkony týmu stoupající tendenci. O plánech přípravy, složení kádru a ambicích průběžně třetího týmu okresního přeboru jsme vyzpovídali jednoho z dvojice trenérů Tomáše Konesze.

Tomáši, vítáme Tě v novém roce 2024. Jak sis osobně užil období fotbalového volna?

To volno jsme všichni potřebovali, závěr podzimu byl trochu hektický, takže jsem byl rád za odpočinek.. Užil jsem si svátky s rodinou a přáteli. Fotbal šel úplně stranou.

Co čeká Béčko v zimní přípravě?

No kluky nečeká nic jednoduchého. Myslím, že asi tuší, co je všechno čeká a myslím si, že už teď jsou skoro všichni nadšeni. Budeme mít 2x týdně trénink, soustředění budeme mít u nás na hřišti od čtvrtku do neděle hned druhý týden po začátku přípravy. Máme tady super podmínky, takže nemáme důvod někde cestovat. Budeme poznávat krásy Horní Suché.

Náš klub pořádá na domácí umělce solidně obsazený zimní turnaj. Co od turnaje očekáváš?

Tak hlavně pro nás i ostatní kluby je super, že máme každý týden jistý zápas. Je přihlášeno 8 mužstev a turnaj potrvá až do začátku jarní části sezóny. Co se nás týká, všichni kluci budou bojovat o sestavu a budou mít hromadu možností nám dokázat, že právě oni patří do základní sestavy

Proběhly nějaké změny v kádru, případně jsou nějaké v plánu?

Kádr by měl zůstat stejný jako na podzim, ale máme ještě nějaké hráče v jednání. Uvidíme, jak to dopadne.

Co bys chtěl vzkázat Vašim fanouškům?

Hlavně bych chtěl všem popřát co nejúspěšnější rok 2024, hlavně zdraví no a abychom je nadále mohli bavit fotbalem tak, jako na podzim a aby jich k nám na Francek chodilo co nejvíc. Určitě pro to uděláme všichni maximum.

Děkuji za rozhovor.