Zápasy tohoto týdne
28.09.2021 - 10:00 / 11:45
SK Horní Suchá-FK Rýmařov

28.09.2021 - 15:30
SK Horní Suchá-TJ Baška

02.10.2021 - 09:30 / 11:45
TJ Unie Hlubina-SK Horní Suchá

02.10.2021 - 15:00
SK Vendryně-SK Horní Suchá

03.10.2021 - 09:30 / 11:15
FK Nový Jičín-SK Horní Suchá

Zápasy příštího týdne
09.10.2021 - 10:30 / 12:45
SK Horní Suchá-FC Vřesina

09.10.2021 - 15:00
SK Horní Suchá-TJ Mosty u Jablunkova

10.10.2021 - 10:00 / 11:45
SK Horní Suchá-MFK Karviná "B"

Hlavní partner


18.01.2021

TOMÁŠ NOVÝ - ROZHOVOR S KLUBOVÝM ODCHOVANCEM

TOMÁŠ NOVÝ - ROZHOVOR S KLUBOVÝM ODCHOVANCEM

Tomáš Nový – malý štírek, který se prohání po hřišti v Horní Suché již od ledna roku 2007. Je to další z našich odchovanců, který se již v loňské sezóně zapojil do tréninku s mužským týmem a stal se jeho stabilním členem. Není to tak dávno, kdy po hornosušském trávníku proháněl soupeře hráč Nový, byl to jeho otec Ladislav, který byl řadu let velikou oporou Horní Suché.  Tomáš má našlápnuto, aby se také přiblížil úspěšné kariéře svého otce, ba dokonce ho překonal. I jeho jsme tentokrát oslovili, aby se podělil o své odpovědi s fanoušky našeho klubu.

 

 

 

S PRVNÍMI FOTBALOVÝMI KRŮČKY JSI ZAČÍNAL V NAŠEM KLUBU V PĚTI A PŮL LETECH. CO SE TI VYBAVÍ A JAK VZPOMÍNÁŠ NA TOTO OBDOBÍ?

Na toto období vzpomínám jen v dobrém. To, že jsem začal s fotbalem v tak útlém věku, mi dalo malý náskok do mého fotbalového života. Za mě to bylo jedno z nejlepších období, co se týče fotbalu.

 

KDO TĚ K FOTBALU PŘIVEDL?

K fotbalu mě přivedl můj taťka, který od žáků taky hrál za Horní Suchou. Mamka mě už jako malého brala na jeho zápasy.

 

JAKÝ JE TVŮJ FOTBALOVÝ VZOR, OBLÍBENÝ FOTBALISTA NEBO KLUB?

Mým fotbalovým vzorem od malička byl Cristiano Ronaldo, ale v současnosti je mým oblíbencem Kylian Mbappé. Mezi kluby je to samozřejmě Horní Suchá a z těch větších PSG.

 

PŘEVÁŽNĚ CELÝ SVŮJ FOTBALOVÝ ŽIVOT HRAJEŠ V HORNÍ SUCHÉ. V ŽÁKOVSKÉM VĚKU JSI ALE TAKÉ NĚJAKOU DOBU ZKOUŠEL ŠTĚSTÍ V NEJVYŠŠÍ ŽÁKOVSKÉ SOUTĚŽI V KARVINÉ. JAK TOTO OBDOBÍ HODNOTÍŠ?

V Karviné jsem strávil dva roky. Odehráli jsme tam spoustu zápasů s kvalitními soupeři, jako byla třeba Sparta, Slavia, Baník a další. Za příležitost porovnat své fotbalové dovednosti v těchto těžkých zápasech jsem určitě rád a můžu říct, že mi to období přineslo spoustu herních zkušeností, které mně posunuli výkonnostně zase o něco dopředu.

 

V DOSPĚLÉ KATEGORII HRAJEŠ DVA ROKY. VNÍMÁŠ ROZDÍL MEZI KRAJSKÝM PŘEBOREM DOROSTU A MUŽSKÝM FOTBALEM?

Já jsem ze začátku vnímal velký rozdíl při přechodu z dorostu, kde není ten fotbal tak tvrdý. Je to dáno i mým způsobem hry, který není silový. Musel jsem se srovnávat se situacemi v některých vyostřených zápasech, kde vás soupeř přejede a je mu jedno, že jste o 5-10 let mladší a máte celý ten dospělácký fotbalový věk před sebou.

 

 

 

LOŇSKÝ ROK I POČÁTEK LETOŠNÍHO ROKU Z DŮVODU PANDEMIE CORONAVIRU JE Z HLEDISKA SPORTOVNÍ PŘÍPRAVY U KOLEKTIVNÍCH SPORTŮ V CELKU ZVLÁŠTÍ, JAK PROŽÍVÁŠ TUTO SITUACI A S TÍM SOUVISEJÍCÍ ODLIŠNOU TRÉNINKOVOU PŘÍPRAVU?

 

Je to špatné že nemůžeme trénovat. Já osobně se snažím udržet alespoň v nějaké fyzické kondici. Samozřejmě doufám, že se ten stav co nejdříve vyřeší tak, že se budeme zase všichni potkávat na hřišti.

 

JAK VNÍMÁŠ POSTAVENÍ MUŽSTVA V SOUTĚŽI A MÁŠ NEJAKÉ OSOBNÍ PŘÁNÍ A CÍLE?

Já si myslím, že máme natolik kvalitní tým, abychom byli v tabulce postaveni výše. Jako cíl každého hráče v mužstvu by mělo být podle mě vyhrát soutěž a postoupit.

 

V TOMTO ROCE BUDE NÁŠ KLUB OSLAVOVAT 90 LET OD ZALOŽENÍ. CO BYS MU POPŘÁL?

Do budoucna bych chtěl popřát klubu a lidem, kteří jsou v jeho dění zapojeni co nejvíce úspěchů, ať se hornosušský fotbal dál rozrůstá a máme pořád tak super fanoušky jako doposud.