Zápasy tohoto týdne
žádný zápas
Zápasy příštího týdne
žádný zápas
Hlavní partner
28.01.2021

JAKUB PIETRASZ - ROZHOVOR S KLUBOVÝM ODCHOVANCEM

JAKUB PIETRASZ - ROZHOVOR S KLUBOVÝM ODCHOVANCEM
Rozhovor s odchovanci TJ Depos Horní Suchá v dresu mužů - Jakub Pietrasz.
JAKUB PIETRASZ
Kuba Pietrasz neboli Kubišta, jak mu všichni říkají, je vytáhlý záložník, který hraje v dresu mužů Horní Suché už 7 sezón. K fotbalu ho přivedla sestra Lenka, která hrála za starší žáky. Kubišta si na hřišti zjednává přirozený respekt díky své postavě, ale také kvalitní hře. Je také známý tím, že pro ostrý zákrok nejde nikdy daleko. Aby si vybudoval současnou pozicí lídra, musel na sobě tvrdě pracovat. Kubišta dělá se svým spoluhráčem Romanem Kubjátem na dráze pro SŽDC. Je svobodný, ale má přítelkyni.
KUBO, JAKÉ BYLY TVÉ FOTBALOVÉ ZAČÁTKY?
S fotbalem jsem začal když mi bylo 13-14 let, tehdy jsem neměl žádné koníčky. Fotbal mi nic neříkal a ani mě v začátcích nebavil. Paradoxně jsem však měl poctivou docházku, možná i díky toho, že jsem tam chodil se sestrou, která v Suché hrála a vedla si mezi kluky obstojně. Mnozí si zahráli se svými bratry nebo v mužské kategorii s otci, já se sestrou, takže to byla taková rarita(smích).
KDO TĚ K FOTBALU PŘIVEDL?
V místní hospodě si k mému tátovi přisedl tenkrát čerstvě zvolený trénér starších žáků, Radim Chromík. Ptal se na mě, jestli by mě nechtěl přivést na fotbal. Otec však vylíčil tehdy pravdu, že k tomu nemám žádný vztah, že jsem tzv. dřevěné kopyto. Nicméně po čtyrech Radimem koupených pivech, bylo ujednáno, a tak jsem začal.
S FOTBALEM JSI ZAČAL POMĚRNĚ V POZDNÍM VĚKU, CÍTIŠ DÍKY TOMU NA SOBĚ NĚJAKÝ HANDICAP?
Tak určitě, když se začíná v takovém pozdním věku, tak se teprve člověk učí základy, které měli mnozí už z mladších kategorií. To, co jsem však nedoháněl technikou a šikovností, jsem se snažil nadehnat poctivostí, fyzičkou a později tvrdostí. Zkrátka talent jsem neměl,tak jsem makal...
V HORNÍ SUCHÉ HRAJEŠ CELOU SVOU KARIÉRU, JE NĚJAKÉ OBDOBÍ, NA KTERÉ VZPOMÍNÁŠ NEJRADĚJI?
Měl jsem mnoho trenérů, každý mi něco dal, ale nejlepší bylo období v dorostu, pod vedením Mirka Zedníka a Davida Jeziorského, jak už zmínil Roman Kubját. Teprve díky této dvojici mě fotbal začal bavit
, a já se začal zlepšovat.
SETKAL SES VE SVÉ KARIÉŘE S NĚJAKÝM SPOLUHRÁČEM NEBO TRENÉREM, KTERÝ TĚ NĚJAK VÝZNAMĚ OVLIVNIL?
Z řad trenérů to byli již zmiňovaní Mirek Zedník a David Jeziorský. Z hráču bych mohl jmenovat celou sestavu, ale zmínil bych Romana Kubjáta, protože je to pro mě vzor poctivosti a slušnosti, a taky proto, že spolu fotbal nejvíce probíráme, jak na trénincích, v práci, tak i ve volném čase.
MÁŠ NĚJÁKÉHO OBLÍBENÉHO HRÁČE, FOTBALOVÝ VZOR?
Jirka Luňák, je to dříč. Z těch, se kterými jsem měl tu čest si zahrát, byli Tomáš Zima a Martin Baránek. Tahle dvojice mě mentorovala.
V TÝMU MUŽŮ HORNÍ SUCHÉ PATŘÍŠ SPOLU S ROMANEM KUBJÁTEM K SLUŽEBNĚ NEJDÉLE HRAJÍCÍM, KDY JSI MUŽÍCH ZAČAL HRÁT A JAKÉ MÁŠ DALŠÍ CÍLE?
V mužích jsem začal sezónu 2013/2014. Byl to pro mě těžký rok, snažil jsem se prosadit do sestavy, kádr byl široký, hrálo v něm plno šikovnějších a zkušenějších borců. Makal jsem na trénincích dál, až se úsilí vyplatilo. Po roce a půl jako náhradník, jsem se dostal do základní sestavy. Od té doby hraju s malými zádrhely stabilně a fotbal mě stále baví. Makat jsem nepřestal.
A JAK SE, V TÉTO PRO SPORT NEPŘEJÍCÍ DOBĚ, UDRŽUJEŠ KONDICI?
Aktuálně léčím drobné zranění, ale jinak chodím běhat a doma posiluji.
CO DĚLÁŠ, KDYŽ ZROVNA NEJSI NA HŘIŠTI NEBO V PRÁCI?
Relaxuji, zahraju si na konzoli. Chodíme s přítekyní a malým na výlety. To, co nám tato doba umožňuje.
V ROCE 2021 OSLAVÍ NÁŠ FOTBALOÝ KLUB 90 LET SVÉ EXISTENCE, MÁŠ PRO NĚJ NĚJAKÉ PŘÁNÍ?
Určitě musím zmínit mnohokrát opěvovaný postup do vyšší soutěžě, protože tam klub s takovým zázemí patří. Takže sto lat, sto lat, nechť žije...
Kubo, děkuji za rozhovor.