Zápasy tohoto týdne
žádný zápas
Zápasy příštího týdne
žádný zápas
Hlavní partner
01.02.2021

ADAM ŠEVČÍK - ROZHOVOR S KLUBOVÝM ODCHOVANCEM

ADAM ŠEVČÍK - ROZHOVOR S KLUBOVÝM ODCHOVANCEM
Další ze série rozhovorů s odchovanci TJ Depos Horní Suchá, kteří to dotáhli až do mužského týmu. O svých cílech, ambicích a cestě od mladší přípravky až do mužů Vám sdělí v rozhovoru klubový odchovanec a srdcař Adam Ševčík.
 
Adam Ševčík – buldok, který neuhne ze žádného souboje. Od svých osmi let poctivě pracuje na svých fotbalových dovednostech v našem klubu. Na konci dorosteneckého věku, zkoušel štěstí v sousedním klubu v Havířově, kde se mu nepodařilo více prosadit do Divizního mužstva mužů a tak se vrátil zpět, kde se učil fotbal hrát. Taky jsme ho pro naše fanoušky trochu vyzpovídali.
 
• ADAME, JAK VZPOMÍNÁŠ NA SVÉ ZAČÁTKY?
Ano, bylo to jedno z nejlepších období, na které velice rád vzpomínám. I když se mi ze začátku úplně nedařilo, měli jsme super partu kluků a trenéry, kteří mi pomáhali, abych se fotbalově zlepšoval.
 
• JAK SES K FOTBALU VLASTNĚ DOSTAL?
K fotbalu mě přivedl trenér Patrik Goj. Od mala jsem chodil s jeho synem na školní hřiště hrávat fotbal a on se mně jednou zeptal, jestli bych nechtěl chodit pravidelně trénovat a hrát za Horní Suchou. Mně se ten nápad zalíbil a tak jsem začal jezdit do Suché. Velké díky patří také moji mamce, která mě podporovala a pravidelně vozila všude na tréninky a zápasy.
 
• OD MALIČKA JSI HRÁL V NAŠEM KLUBU. JAK HODNOTÍŠ PRÁCI S MLÁDEŽÍ V HORNÍ SUCHÉ, KTEROU JSI VLASTNĚ CELOU ABSOLVOVAL?
Zpětně když se nad tím zamyslím, můžu říct, že s prací trenérů, kteří se podíleli na mých fotbalových krůčcích, můžu být spokojený. Také lidi kolem nás, kteří jakkoli pomáhali u naší přípravy v klubu, byli fajn.
 
• NEPŘEMÝŠLEL JSI NĚKDY NAD MOŽNOSTÍ, ŽE BYL SES MOHL TAKÉ PODÍLET V BUDOUCNU NA PŘÍPRAVĚ JAKO TRENÉR?
Ano přemýšlel, ale domnívám se, že momentálně jsem na to ještě mladý. Později bych se určitě chtěl zapojit a zkusit předávat zkušenosti malým fotbalistům.
 
• JE NĚJAKÝ HRÁŘ, JEHOŽ HRU OBDIVUJEŠ?
Můj největší fotbalový vzor je Milan Baroš. Je neuvěřitelné, co v životě dokázal. Také obdivuji hru Španělského obránce Sergio Ramose.
 
• KDYŽ SE OHLÉDNEME NA TVÉ PŮSOBENÍ U INDIÁNŮ V HAVÍŘOVĚ, JAK NA TOTO OBDOBÍ NAHLÍŽÍŠ?
Za možnost zkusit si to, jsem rád. Byla to pro mě obrovská zkušenost, co se týče tréninku i zápasu. Mohl jsem si porovnat jak je to z výkonností hráčů v Divizním týmu. Odehráli jsme hodně zápasů s velice kvalitními soupeři, jako byl třeba Baník, Třinec nebo Rakouský tým Mauerwerk. Načerpal jsem v tomto období spoustu zkušeností.
 
• VNÍMAL JSI NĚJAK ROZDÍL PŘI PŘECHODU S DOROSTENECKÉ DO MUŽSKÉ KATEGORIE?
Tento rozdíl jsem poznal v divizní soutěži v Havířově, kde je úplně jiné tempo hry. V mužském fotbalu není na vše tolik času, jak v dorostu. Osobní souboje jsou důraznější.
 
• TEĎ JSI STABILNÍM ČLENEM KÁDRU MUŽŮ HORNÍ SUCHÉ. JAKOU MÁŠ VIZI, CÍLE A AMBICE?
Myslím si, že cíl každého hráče by měl být stejný, a to postoupit do vyšší soutěže.
Mám přání si v Suché zahrát s kvalitnějšími soupeři.
 
• JAK PROŽÍVÁŠ MOMENTÁLNÍ PANDEMICKOU SITUACI A JAK SE UDRŽUJEŠ V TÉTO NEPŘÍJEMNÉ DOBĚ V KONDICI?
Je to opravdu špatná situace a doufám, že to rychle skončí a budeme moci se znovu všichni setkat na hřišti. Snažím se pravidelně chodit běhat a chodit po horách, abych neztratil fyzickou kondici.
 
• KDYŽ ZROVNA NEJSI NA HŘIŠTI, JAK TRÁVÍŠ SVŮJ VOLNÝ ČAS?
Volný čas se snažím trávit různě se svými nejbližšími a třeba i sportovně.
 
• V TOMTO ROCE SLAVÍ NÁŠ KLUB VÝROČÍ 90 LET OD ZALOŽENÍ, MĚL BY PRO NĚJ NĚJAKÉ PŘÁNÍ?
Do budoucna bych chtěl popřát klubu co nejvíce úspěchů, ať se fotbal v Horní suché dál rozrůstá a aby své výročí mohl oslavit, pokud to situace dovolí.
 
Adame, děkuji za rozhovor.