• Stanislav Ryt - 1 (89') gól(ů)
26. 4. 2023 | 17:00
Městský stadion v Karviné

Report

Oslava fotbalu s vítěznou tečkou, tak lze charakterizovat vítězství fotbalistů Horní Suché ve finále Poháru Okresního fotbalového svazu Karviná, ve kterém porazili obhájce poháru FK Baník Albrechtice v dramatickém penaltovém rozstřelu, po nerozhodném výsledku v základní hrací době. Uspořádat finálové utkání poháru na Městském stadionu v Karviné-Ráji byl opravdový majstrštyk vedení OFS Karviná. Slunečné počasí, krásný zaplněný stadion, skandující fanoušci v ochozech a spousta emocí. Bez ohledu na výsledek velmi povedená akce.

Utkání, jež oficiálně navštívilo 712 platících diváků (ženy a děti neplatili, a že jich tam bylo…) se neslo v duchu velké slávy, nástup hráčů společně s dětmi mladších přípravek obou klubů proběhlo za mohutného potlesku a skandování diváků. V hledišti byly také významné osobnosti veřejného dění, jako například primátor Karviné Jan Wolf či starostové obou obcí Jindřich Feber z Albrechtic a Jan Lipner z Horní Suché, náměstek primátora Karviné Andrzej Bizoń či ředitel Věznice Karviná a člen VV OFS Petr Pitvor, samozřejmě všechno probíhalo pod taktovkou předsedy OFS Karviná Jiřího Lincera. Horní Suchá měla po celé utkání v hledišti značnou oporu zejména díky početnému fanouškovskému kotli pod vedením Skútra staršího a mladšího, za což jim patří obrovský dík.

Úvod utkání byl z obou stran velmi opatrný, hráči si osahávali skvěle připravený karvinský pažit, žádné z družstev nechtělo udělat chybu, a tak se diváci v úvodních minutách žádného vzrušení nedočkali. První náznaky šancí měli hráči Horní Suché, ovšem vše odvrátila pozorná Albrechtická obrana. Na druhé straně zahrozili Albrechtice dvěma tečovanými střelami z poza šestnáctky, ovšem jistý Herdzina si s oběma střelami poradil. Opatrný první poločas, v němž měli hráči Horní Suché více ze hry tak skončil bez branek.

V poločasové přestávce se mezi sebou na dvou menších hřištích utkaly týmy mladších přípravek obou klubů, za což si děti vysloužili aplaus výborného publika a z Městského stadionu si odvezly nezapomenutelný zážitek.

V druhém poločase předvedl pěknou individuální akci Antonín Chumchal, který zpětnou přihrávkou pod sebe našel nekrytého Iziaáše – 1:0. Hráči Horní Suché se tlačili dopředu, ovšem co nepohlídala dobrá albrechtická obrana, to zneškodnil velezkušený brankář Gradek. Albrechtice hrozily z brejků, ale i obrana Sušanů byla pozorná. V závěru utkání tlak Horní Suché gradoval až po akci a centru výborně hrajícího kapitána Honzy Janovského vytěžil střídající Standa Ryt vyrovnávací branku – 1:1. Sušané se i po vyrovnání tlačili snažili o dosažení další branky, ovšem po závěrečném hvizdu rozhodčího Nováka bylo jasné, že o vítězi poháru rozhodnou kopy z pokutové značky.

Napětí by se dalo krájet, což se potvrdilo na 1. sériii pokutových kopů, v souboji dvou nejzkušenějších borců na hřišti nevyzrál Janovský na Gradka, což zopakoval i Chumchal, kterého vychytal Herdzina. Po pěti sériích byl stav pokutových kopů 3:3, když v 6. sérii suverénně proměnil Ján Štromp, naopak hráč Albrechtic ztroskotal na Herdzinovi, a pak propukly mohutné oslavy – Horní Suchá se, i s třemi dorostenci v sestavě, stala vítězem Poháru OFS Karviná v sezóně 2022/2023.

FK Baník Albrechtice – SK Horní Suchá 1:2 po p.k.

Branky: 55. Izaiáš – 89. Ryt