• Soukromý: Vojtěch Zábelka - 1 (67') gól(ů)

loss
13. 8. 2022 | 17:00
Sportovní areál František

Report

Fotbalisté Horní Suché mají za sebou úspěšnou premiéru v 1.A třídě, když v nováčkovském souboji proti SK Tiché zvítězili o 3 branky. Natěšení fanoušci obou táborů se dočkali zajímavého utkání s vysokým nasazením a spoustou šancí na obou stranách, které nakonec lépe vyznělo pro Sušany a dobře tak navázali na konec minulé sezóny. Premiérovou branky v soutěžním utkání v dresu Horní Suché si připsal Vojtěch Zábelka.

Úvod utkání patřil Sušanům. Hned ve druhé minutě dobře zapracoval na kraji hřiště Stuchlík, který poslal polovysoký míč do vápna, kde si jej našel Kux a ten krásnými nůžkami otevřel gólový účet utkání – 1:0. V 15. minutě mohl navýšit vedení Zábelka, ale jeho technický pokus z dvaceti metrů skončil těsně mimo. Po půl hodině se k šanci dostali i hosté, kdy se po centru dostal hostující útočník k hlavičce, ale nemířil přesně. O sedm minut později se ke dvěma zajímavým pokusům dostal Janovský, který nejdřív pálil jen do boční sítě a následně, po další šanci, skončila jeho tečovaná střela na rohu. Z něho Sušani nedokázali zahrozit, a tak se šlo do kabin za nejtěsnějšího rozdílu ve skóre.

Ve druhém poločase přivítala hráče na hřišti průtrž mračen. S tou se v úvodu lépe popasovali hráči Tiché, kteří si vytvořili několik zajímavých příležitostí. Sušani se ale dokázali ubránit a následně si opět vzali slovo. V 66. minutě našel Stuchlík obloučkem ve vápně Janovského, který míč dobře pokryl a nachystal pro Zábelku, který střelou k tyči navýšil na 2:0. Hosté mohli snížit o pár minut později, kdy ve velké šanci jeden z hráčů přestřelil z hranice malého pokutové území branku Herdziny. Do tutovky se v 77. minutě dostal střídající Kotula, ale nepotvrdil střeleckou formu z přípravy. Pojistku na vítězství dal 6 minut před koncem Stuchlík, který využil průnikovou přihrávku Zábelky a uzavřel tak skóre na konečných 3:0.

OHLASY:

ZDENĚK MENOUŠEK (SK Horní Suchá): „Utkání jsme zvládli, na tým jsem pyšný, i když na začátku jsme byli nervózní. Je to dobrý vstup do soutěže. Po naší první brance to bylo dost vyrovnané, ani na jedné straně nebyla vyložená šance, hrálo se nahoru – dolů. Za výsledek jsem rád, byl to dobrý fotbal z obou stran, Tichá nám hodně hrozila standardkami, po kterých tam byly závary, ale vyloženou šanci neměla.“

DANIEL KULA (SK Tichá): „Nevím, jestli jsme neměli přijet do Suché o dva dny dříve, protože svým bojácným přístupem jsme doslova promarnili první poločas. Domácí měli v této části hry větší držení míče, ale především na své polovině. Pod nějaký souvislý tlak nás nedostali, my jsme díky nervozitě nedokázali v ofenzívě nic dotáhnout do finální fáze. Při standardkách nám zase chybělo štěstíčko. Do druhé půle nastoupil Dominik Kocián a začali jsme mít herní převahu k velkému počtu standardek, jsme přidali i šance ze hry, ale ani ty vyložené jsme neproměnili. Domácí ukázali, že jsou nesmírně silní v před brankovém prostoru. Na to, kolik si toho vypracovali, vytěžili skoro maximum. S nasazením ve druhé půli jsem spokojený, musíme k tomu přidat odvahu a taky si naklonit štěstěnu v příštích zápasech.“

SK Horní Suchá – SK Tichá 3:0 (1:0)

Sestava: Herdzina – Urbaník, Kubját, Pietrasz, Štromp – Ševčík (83. Lukáš), Stuchlík, Janovský (c), Přichystal (69. Pastušek) – Kux (61. Kotula), Zábelka

Branky: 2. Kux, 67. Zábelka, 84. Stuchlík

ŽK: Pietrasz, Ševčík – Kocián

Rozhodčí: Pasterčák – Svoboda, Jurygáček