• Soukromý: Jan Kovács - 2 (67', 74') gól(ů)
4. 9. 2022 | 16:00
Hřiště Raškovice

Report

V dalším kole ČPP 1.A třídy sk. B zajížděli Sušani na dobře známou půdu Raškovic, se kterými sehráli v loňské sezóně dvě utkání o patro níže. V zápase dvou různých poločasů, ve kterém oba týmy postrádaly několik stěžejních hráčů, se Sušani dostali do hry až v průběhu druhého poločasu, kdy museli dohánět čtyřgólové manko. Konečné skóre korigoval dvěma góly Kovács, ale to na body bohužel nestačilo.

Domácí se dostali do vedení hned ve čtvrté minutě, kdy se v obraně Sušanů po nedorozumění dostal k míči Tobiáš, který otevřel skóre utkání – 1:0. O chvíli později mohl srovnat střelou zpoza vápna Kovács, ale trefil jen tyč. Ve 13. minutě rozehrál Janovský chytře přímý volný kop na Zábelku, jehož přízemní střelu vytěsnil domácí brankář Pešák na roh. Z podobné pozice se o tři minuty později prosadil podruhé domácí Tobiáš – 2:0. Za sedm minut bylo pro Sušany ještě hůře, když se po pěkné kombinaci dostali zásluhou Puczoka už do třígólového vedení. Ve 39. minutě zahodil penaltu Janovský. Poločas hrůzy zakončil čtvrtým gólem po nedůrazu v obraně domácí Vojkovský – 4:0.

Do druhého poločasu Sušani vstoupili podstatně lépe. V 60. minutě spálil velkou šanci Kovács, který hlavou přestřelil z hranice malého pokutového území. O 5 minut později své zaváhání napravil, když se po kolmé přihrávce Ševčíka dostal do samostatného úniku a umístěnou střelou snížil na 4:1.  O dvě minuty na to mohl korigovat Kux, který se ze strany řítil na domácí branku, ale napálil jen dobře postaveného brankáře Pešáka. V 72. minutě se po rohovém kopu dostal k propadlému míči Kovács a snížil na rozdíl dvou branek – 4:2. Chvíli před koncem mohl přidat třetí branku mladý Miškovič, ale hlavou mířil jen doprostřed do připraveného Pešáka. Další šance se už neurodily, a tak se z vítězství radovali domácí, kteří Sušanům oplatili loňskou porážku.

TJ Pražmo – Raškovice – SK Horní Suchá 4:2 (4:0)

Sestava: Lincer – Lukáš, Urbaník, Zábelka, Štromp – Pastušek (70. Miškovič), Ševčík, Janovský (c), Přichystal (53. Drábek) – Kux (81. Sobek), Kovács

ŽK: Koloničný, Janošec – Štromp, Pastušek, Ševčík, Přichystal, Zábelka

Rozhodčí: Podracký – Závodný, Petroš