• Jan Janovský - 1 gól(ů)
23. 10. 2021 | 14:30
Sportovní areál František

Report

V sobotním odpoledni přivítal fotbalisté Horní Suché na domácím hřišti ve Sportovním areálu František jednoho z favoritů soutěže Inter Petrovice.

Hosté z Petrovic přijeli do Horní Suché bez svého nejlepšího střelce Petr Horáka, domácí naopak nastoupili kompletní sestavě. Nástup družstev před utkáním měl slavnostní nádech. Bývalý hráč, trenér a funkcionář Horní Suché Tomáš Vychopeň oslavil 50. narozeniny, a tak přijal gratulace předsedy Ivana Mariniho a kapitána Jana Janovského.

Horní Suchá nechtěla ponechat nic náhodě a od prvních minut se tlačila do útoku, počáteční drtivý tlak se Interu podařilo udržet pouhých 8 minut, kdy padla první branka střelou z kopačky domácího útočníka Tomáše Nového – 1:0. Sušané se i nadále tlačili do útoku, a protože se i hosté snažili o kombinační fotbal, přítomných 200 diváků sledovalo velmi pohledné utkání. Inter však narážel na pozornou domácí obranu a tak se v 1. poločase rodily šance pouze na straně domácího celku. Horní Suchá si chtěla vedení pojistit, avšak hosty držel nad vodou svými zákroky brankář Chmelař, za kterého občas zaskočil některý z obránců. Krásný fotbalový moment nastal ve 40. minutě, kdy domácí velmi dobře hrající útočník Filip Kux v plném sprintu zatáhl míč po pravé straně a nádhernou přihrávkou přes celou šířku našel Dominika Pastuška, který se zasekávačkou zbavil Petrovického obránce a střelou k tyči nedal Chmelařovi šanci – 2:0. První poločas tak skončil dvoubrankovým náskokem fotbalistů SK Horní Suchá, jedinou kaňkou bylo zranění Tomáše Nového, který byl nucen ve 32. min. střídat.

I ve druhém poločase se hrál oboustranně pěkný kombinační fotbal, a do první velké šance se dostali fotbalisté Interu, brankář Tomáš Lincer však díky včasnému vyběhnutí fantastickým zákrokem nedal Interu možnost se radovat. Domácí hráči se stejně jako v prvním poločase tlačili do zakončení, a tak se hostující obrana a brankář Chmelař měli co otáčet. V 62. min. Filip Kux pronikal do pokutového území a hostující obránce musel zatáhnout záchrannou brzdu pomocí faulu. Rozhodčí Podracký neváhal a kopala se penalta. Honza Janovský nedal Chmelařovi šanci – 3:0. Horní Suchá pokračovala v útočné hře a dostávala se do šancí, jednu z nich proměnil devatenáctiletý záložník Filip Přichystal – 4:0. V 90. min. postupoval sám na hostující branku Standa Ryt, jeho následnou středu však brankář Chmelař fantastickým zákrokem vytěsnil mimo tyče své branky. Velmi pohledné utkání s útočným festivalem domácích hráčů tak skončil 4:0. Domácí hráči tak dali zapomenout na nevýrazný výkon z minulého týdne v Hnojníku a svým výkonem potěšili početné domácí fanoušky.

SK Horní Suchá – Inter Petrovice 4:0 (2:0)

Branky: 8. Nový, 40. Pastušek, 62. Janovský (p), 86. Přichystal

Diváci: 200

Sestava HS:

Lincer – Kubját, Pietrasz, Dawid, Rychtařík – Pastušek, Wojtyna (88. Klimprle), Janovský, Ševčík (81. Valášek) – Kux (81. Ryt), Nový (32. Přichystal)

Další utkání v rámci 2. kola 1. B třídy odehrají muži v sobotu 30.10. opět doma ve Sportovním areálu František proti Staříči.