Vítězství v poháru vystřelil Damián Przyszcz

2

SK Horní Suchá

výhra
  • Damian Pryszcz - 1 gól(ů)
  • Stanislav Ryt - 1 gól(ů)
8. 5. 2024 | 16:30
Městský stadion v Karviné

Report

Finále poháru Okresního fotbalového svazu Karviná se uskutečnilo ve sváteční středu 8. 5. na Městském stadionu v Karviné Ráji před zraky téměř tisícovky diváků.
 
Sousedské derby dvou sousedních obcí a účastníků 1.A třídy skupiny B. A že derby nemá favorita, takhle léty prověřená pravda se potvrdila o to více, že hráči nastoupili na krásném ligovém stadionu MFK Karviná před zraky zcela zaplněné hlavní tribuny. 
 
FK Baník Albrechtice – SK Horní Suchá 0:2 (0:0)
Branky: 51. Przyszcz, 90. Pastušek
 

Oba týmy nasadily do finále velmi mladé hráče, na obou stranách nastoupilo několik hráčů dorosteneckého věku, doplněné o zkušené matadory Gradka či Vojtka s Pietraszem. To však nesnížilo kvalitu utkání, naopak první poločas se hrál velmi dobrý fotbal s šancemi na obou stranách, kdy největší z nich byla ve 34. minutě nastřelená tyč albrechtické branky Matějem Urbaníkem. 

Do druhého poločasu vstoupili lépe sušané, po několika zajímavých útocích se dočkali diváci první branky utkání, umístěnou střelou zpoza šestnáctky rozvlnil síť v 51. minutě Damián Przyszcz – 0:1. 

 
Po vedoucí brance se sušané zatáhli do obranného bloku, čím umožnili Albrechticím optickou převahu. Do vyložené šance však Baník nepustili, naopak sami podnikali nebezpečné brejky. V 89. minutě nadvakrát vychytal Křístek Pastuška. Ten si však nechal spravit chuť v chvíli později, kdy v 90. minutě pronikl zleva do šestnáctky Albrechtic a  střelou do odkryté branky pečetil Horní Suché výhru v poháru 0:2. Po závěrečném hvizdu zkušeného rozhodčího Tomáše Gańczarzyka se radovali z obhajoby vítězství poháru hráči a fanoušci Horní Suché. Pohár předali kapitánu Kuxovi předseda OFS Karviná Jiří Lincer a náměstek primátora Města Karviná Andrzej Bizoń.
 
Reklama na fotbal, tak lze charakterizovat finále poháru OFS Karviná. Za to se sluší poděkovat OFS Karviná, MFK Karviná, představitelům obou kluků a také skvělým divákům, kteří vytvořili skvělou kulisu.

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
8. 5. 2024 16:30 Pohár OFS Karviná 2023/2024

Mapa

Městský stadion v Karviné
Městský stadion Karviná, U Hřiště, Ráj, Karviná, okres Karviná, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 734 01, Česko

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasGóly
SK Horní Suchá022
FK Baník Albrechtice000

SK Horní Suchá

2Jiří Kvapil Obránce
3Matěj Urbaník Obránce
5Jakub Lukáš Obránce
6Peter Štromp Záložník
6Damian Pryszcz Útočník
7Michal Vojtek Záložník
8Jakub Pietrasz Obránce
10Dominik Pastušek Záložník
11Aleš Stuchlík Záložník
13Jaroslav Rychtařík Obránce
15Robin Witosz Záložník
16Tomáš Lindovský Útočník
17Stanislav Ryt Záložník
21Tomáš Lincer Gólman
21Ján Štromp Gólman
22Lukáš Krajčo Záložník
31Filip Kux Gólman